knx در ایران و مزایای به کار بردن این پروتکل در ساختمان

KNX  در ایران:

کنترل و نظارت بخش های مختلف بواسطه KNX که در ایران در دهه های اخیر قابل اجرا شده است.

مدیریت انرژی :

شما میتوانید با در دست داشتن سیستم هوشمند KNX بر شبکه ها نظارت داشته باشید همچنین جریان هارا شناسایی کنید و همچنین دستگاه های مجهز به این پروتکل میتوانند مقدار بار را اندازه گیری کند و از اتلاف انرژی جلو گیری کند و همچنین شما میتوانید از طریق سیستم های KNX به آن داده هایی دهید که دستگاه داده هایتان را ثبت میکند و شما به راحتی میتوانید بر آنها نظارت داشته باشید.

کنترل روشنایی به واسطه ی سیستم هوشمند KNX :

به واسطه تکنولوژی هوشمند KNX شما میتوانید سطح روشنایی را به صورت خودگار به میزان مصرفتان تنظیم نمایید

و همچنین میتوانید توسط سوییچینگ و تضعیف نور روشنایی منزلتان ،محل کارتان و… را کنترل نمایید

شما میتوانید توسط ابزار های هوشمند مجهز به این پروتکل کارهای قید شده را در زمانبندی های مختلف که خودتان تایین میکنید کنترل نمایید و از طریق KNX به نور پردازی دلخواهتان و سبک سلیقه ی خودتان بپردازید

کنترل سیستم های تهویه مطبوع:

شما میتوانید با نصب دستگاه های هوشمند KNX در داخل منزل و هر مکان دیگری کنترل خودکار و مرکزی آن را در دست بگیرید

همچنین دستگاه های هوشمند دارای مد های عملیاتی هستند که میتوانید به آن ها زمان های متوالی و یا مختلف بدهید برای انجام وظایفی که به آن برنامه داده اید.

شما میتوانید کنترل شیر های آب و گرمایش کف اتاق ها و کنترل سیستم های گرمایشی و سرمایشی را در دست بگیرید.

کنترل دید پنجره ها، پرده و کرکره ها:

از طریق دستگاه های مجهز به این پروتکل میتوانید کنترل مرکزی و گروهی دید پنجره ها و همچنین تنطیم کرکره و پرده برقی هارا در دست بگیرید.

همچنین این دستگاه ها قادرند جهش تابش نور خورشید را تشخیص دهند و آن هارا ردیابی کنند.

از مزایای KNX در تنظیم پرده و کرکره ها از راه دور را میتوان مثال زد که به شما هنگام بارندگی هشدار میدهد تا اگر در آن مکان نبودید به صورت هوشمند مانع از ورود گردو خاک و باران به داخل شود.

حفاظت و ایمنی در KNX :

سیستم هوشمند KNX میتواند با تشخیص دود حاصل از آتش سوزی را تشخیص دهد و با ایجاد فواره هایی برقی تا رسیدن نیروهای اتش نشانی از افزایش اتش جلوگیری کند.

شما با داشتن سیستم KNX در درب خانه ، محل کار و… می توانید به راحتی از طریق تلفن همراه به درب ها دسترسی داشته باشید و جلوی افراد بیگانه را بگیرید و یا فردی را که میشناسید با زدن یک دکمه در گوشیتان به داخل راه دهید.

واحد های عملیاتی و کنترل مجازی در KNX :

کنترل مجازی سیستم های هوشمند KNX از طریق تلفن همراه و اینترنت قابل اجرا است و شما میتوانید برای داشتن امنیت بیشتر در هر شیء یا مکانی از تکنولوژی این پروتکل استفاده کنید که دارای پنل های تصویری و لمسی میباشند و همچنین ریموت های کنترلرهای IR و سرور های وب هم جزوی از قابلیت های این سیستم هوشمند می باشد

دسترسی اسان و اتوماسیون از راه دور:

شما میتوانید با توابع منطقی یا زمانبندی شده به سیستم هایتان برنامه دهید و این سیستم های مجهز به KNX به تمام برنامه های داده شده نظارت کنند و طبق ان پیش روند شما میتوانید برنامه نویسی و کنترل از راه دور ان را با دسترسی به اینترنت در دست بگیرید

و در آخر شما با نصب قطهعاتی که دارای سیستم هوشمند KNX است پیام دریافت و ارسال کنید.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *